بررسی مشخصات شورولت کامارو ZL1 1LE مدل ۲۰۱۸

شورولت کامارو (Chevrolet Camaro) یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین خودروهای کوپه اسپرت یا به اصطلاح خودروهای عضلانی (Muscle Cars) بوده که از سال ۱۹۶۶ میلادی در خط تولید این شرکت قرار دارد. تا کنون ۵ نسل مختلف از این خودرو به بازارهای جهانی معرفی شده و نسل ششم آن در حال حاضر در خط تولید جنرال موتورز قرار دارد.

شورولت کامارو ZL1 1LE مدل ۲۰۱۸

شرکت جنرال موتورز سال‌هاست که به ساخت خودروهایی با قابلیت‌های دینامیکی و فنی بالا مشهور بوده که نمونه‌هایی مانند مدل‌های مختلف شورولت کامارو، شورولت کوروت (Chevrolet Corvette) و سری V خودروهای کادیلاک شاهدانی بر آن هستند. شورولت کامارو ZL1 1LE آخرین محصول این شرکت در بخش خودروهای عضلانی بوده که قرار است برای سال ۲۰۱۸ میلادی در دسترس علاقمندان این خودروهای پر قدرت قرار گیرد.

موتور و پیشرانه

شرکت جنرال موتورز برای شورولت کامارو ZL1 1LE مدل سال ۲۰۱۸ میلادی یک موتور قدرتمند مشابه نمونه موجود در شورولت کوروت Z06 را در نظر گرفته است. این موتور غول پیکر ۸ سیلندر خورجینی ۶.۲ لیتری مجهز به سیستم سوپرشارژر به حجم دقیق ۶.۱۶۲ سی سی توانایی تولید نیروی عظیم ۶۵۰ اسب بخاری در دور موتور ۶.۴۰۰ RPM را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز که از دور موتور ۳.۶۰۰ RPM در اختیار راننده قرار می‌گیرد، برابر با ۶۵۰ پاوند بر فوت (معادل ۸۸۱ نیوتون متر) است.  این نیرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های عقبی شورولت کامارو ZL1 1LE مدل ۲۰۱۸ (RWD) منتقل می‌گردد.

عملکرد

ترمز‌های قدرتمند شورولت کامارو ZL1 1LE مدل ۲۰۱۸ این خودروی ۱.۷ تنی را در مسافتی در حدود ۵۲.۵ متر از سرعت ۷۰ مایل در ساعت (معادل ۱۱۳ کیلومتر در ساعت) به حالت سکون رسانده و از این لحاظ در مکانی بالاتر از فورد موستانگ شلبی GT350R با وزن ۱.۶۸ تن قرار می‌گیرد. تایرهای شورولت کامارو ZL1 1LE مدل ۲۰۱۸ نیز ساخت شرکت گودیر (Goodyear) بوده که با سایز ۳۰۵/۳۰/۱۹ در جلو و ۳۲۵/۳۰/۱۹ در عقب که بر روی رینگ‌های آلومینیومی سبک وزن فورج کاری شده قرار گرفته‌اند، نقش بسزایی در چسبندگی این خودرو به سطح جاده دارند.

موتور خور پیکر شورولت کامارو ZL1 1LE مدل ۲۰۱۸ این خودرو را در زمانی معادل ۳.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت بدون نیاز به تعویض دنده و در دنده ۱، در زمان ۷.۹ ثانیه به سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت و در زمان ۱۸.۸ ثانیه به سرعت ۲۴۱ کیلومتر در ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت اعلام شده برای این جت جنگی کوچک نیز چیزی در حدود ۱۹۰ مایل در ساعت (معادل ۳۰۵ کیلومتر در ساعت) خواهد.