بررسی مشخصات لکسوس ES

نسل جدید لکسوس ES طراحی شبیه به سدان لوکس LS دارد و کیفیت مواد مورد استفاده در کابین آن بهبود فراوانی یافته است. لکسوس تلاش کرده که حس رانندگی با یک خودرو اسپرت را به راننده منتقل کند با این حال اولین تجربه رانندگی با نسل جدید لکسوس ES موضوع دیگری را به ما گوشزد می‌کند.

به نظر می‌رسد تلاش‌های لکسوس برای القای حس رانندگی اسپرت به راننده نافرجام بوده است چرا که در زمان رانندگی با این خودرو حس یک خودرو لوکس به راننده منتقل می‌شود و سرنشینان در آن آرامش کامل دارند. این موضوع می‌تواند تا حدودی برای خریداران نسل جدید لکسوس ES ناخوشایند باشد زیرا این خودرو به صورت اسپرت طراحی شده است.

این خودرو بر پایه پلتفرم GA-K توسعه یافته است. در گذشته شاهد توسعه خودروهایی همانند تویوتا کمری و آوالون بر پایه این پلتفرم بوده‌ایم. لکسوس ES 2019 در حقیقت نسخه کوچک شده لکسوس LS محسوب می‌شود.

ارتفاع این خودرو برای القای حس اسپرت در مقایسه با نسل گذشته کاهش یافته است با این وجود شاهد افزایش 2 اینچی فاصله بین دو محور چرخ‌های این خودرو هستیم که باعث افزایش کلی 2.6 اینچی طول آن شده است. همانند نسل جدید تویوتا آوالون، نسل جدید لکسوس ES نیز طراحی تهاجمی و خشنی دارد.

ضریب درگ لکسوس ES برابر با 0.29 است که در نسخه F-Sport به 0.26 می‌رسد. این ضریب درگ نشان‌دهنده طراحی آیرودینامیک لکسوس ES 2019 است. این سبک طراحی علاوه بر کاهش مصرف سوخت توسط این خودرو، باعث کاهش صداهای مزاحم در کابین نیز می‌شود.

کابین این خودرو بسیار ساکت است و صدای باد کوچک‌ترین مزاحمتی برای سرنشینان ایجاد نمی‌کند. سیستم تعلیق این خودرو تمامی صداهای مزاحم را جذب می‌کند. بدنه لکسوس ES 2019 بسیار عالی عایق‌بندی شده است. صدای موتور 6 سیلندر 3.5 لیتری این خودرو بسیاری دلنشین است.

در صورتی‌که طراحی کابین نسل جدید LS را شلوغ و نسل گذشته ES را کسل‌کننده می‌دانید، کابین نسل جدید لکسوس ES از طراحی متعادلی بهره می‌برد. طراحی بخش‌های مختلف کابین بسیار جذاب است و قطعات در جای بسیار مناسبی قرار گرفته‌اند. دسترسی به ادوات مختلف برای راننده بسیار راحت است.