بررسی مشخصات نیسان سنترا 2018

نیسان سنترا ( Sentra ) خودرویی ژاپنی است که از سال 1982 تا کنون تولید شده است که طی این سالها در کشورهای زیادی حضور داشته و با نام های نیسان سانی (Sunny ) وشیلفی (Sylphy) نیز شناخته می شود.

درست یک روز پس از معرفی نسخه فیس لیفت نیسان روگ، این گروه خودروسازی در جریان نمایشگاه بین المللی میامی 2016 از نیسان "سنترا RS توربو" هم رونمایی کرد.
نسخه جدید نیسان سنترا RS توربو مجبور به استفاده از پیشرانه‌ای چهار سیلندر توربوشارژر و همچنین برخی پیشرفت‌های خارجی شده است که به ادعای نیسان، یک سطح کاملا جدید و سرگرم کننده را برای یک رانندگی لذت بخش فراهم آورده است.
در کالبد شکافی این ماشین، اول از همه به پیشرانه‌ای 1.6 لیتری تزریق مستقیم (DIG) خواهیم رسید که با پرخوران‌های جدید (توربوشارژر) بر روی آن، می‌تواند به حداکثر نیرویی 188 اسب بخاری و گشتاوری 240 نیوتن متری دست پیدا کند که در مقایسه با موتور استاندارد 1.8 لیتری نیسان سنترا، به ترتیب افزایش 50 درصدی برای قدرت و همچنین افزایش 41 درصدی برای گشتاور را تجربه کرده است. 
اگر در حال انجام محاسبات ریاضی برای بدست آوردن عدد دقیق درصدها هستید، همینجا برایتان می‌گوییم که قدرت موتور 64 اسب بخاربیشتر شده و گشتاور موتور هم به مقدار 70 نیوتن متر افزایش پیدا کرده است. برای انتقال نیروی موتور هم یا از جعبه دنده اتوماتیکCVT و یا از جعبه دنده 6 سرعته دستی استفاده خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این مدل علاوه بر قدرت، عناصر طراحی داخلی و خارجی هم پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند که به صورت یک مجموعه بر روی چهار عدد رینگ اسپرت 17 اینچی آلیاژ آلومینیومی سوار شده‌اند. برخی از ویژگی‌های این ماشین هم شامل ترمزهای دیسکی بزرگ‌تر جلو، پروژکتورهای جدید، اسپویلر عقب، تریم‌های داخلی ورزشی، صندلی‌های چرمی، سانروف شیشه‌ای، صفحه نمایشگر 5.8 اینچی لمسی مجهز به آندروید اوتو و اپل کارپلی، سیستم نظارت بر نقاط کور و همچنین شامل سیستم هشدار تراکم ترافیک در عقب می‌شود.